کارگاه های مادر و کودک از تولد تا ۱ سالگی

آخرین تحقیقات انجام شده روی مغز انسان، اهمیت عملکرد مغز در سال اول رشد، جهت ایجاد ارتباط بهتر انسان با خودش و محیط اطرافش و همچنین یادگیری آسان تر در بزرگسالی را به اثبات رسانده است. بازی های آموزشی در یک سال اول کودک، نه تنها به رشد عاطفی و ارتباطات مغزی کودک کمک می کند، بلکه مهارت های زبانی و شنیداری او را بهبود بخشیده، مهارت های یادگیری او را فعال کرده و آگاهی او را به بدنش افزایش می دهد. وجود محیط غنی در دوران نوزادی تا یک سالگی، باعث افزایش چشمگیر قابلیت های ذهنی می شود. به دلیل اهمیت زیاد رشد و تکامل حسی و ادراکی در این بازه ی سنی، در کارگاه ها فعالیتهایی برای رشد همه جانبه کودکان در نظر گرفته شده است.

DSC_2615

کارگاه های مادر و کودک از ۱ تا ۲ سالگی

عامل اصلی کسب موفقیت در تعلیم و تربیت کودکان، پیروی از برنامه دقیق، صحیح و نکته سنجانه در کلیه مراحل رشد است. در شروع ۱ سالگی کودک به مرحله ای، که اصطلاحا دوران نوپایی گفته می شود وارد شده است.خصوصیت این دوران عبارتند از: راه رفتن، کاوش محیط، ارزیابی پیرامون و اشیا و …کنجکاوی جزیی جدایی ناپذیر این دوره رشدی محسوب می گردد و همچنین کودک در این دوران به دنبال به بدست آوردن اسقلال خود نیز می باشد. کارگاه های این بازه ی سنی علاوه بر حوزه های چهارگانه ی رشدی، شرایطی را فراهم می آورد که کودکان بتواند به کنجکاوی و کشف محیط و اشیا بپردازند.

445217994_321751

کارگاه های مادر و کودک از ۲ تا ۳ سالگی

  • در ۲ تا ۳ سالگی تغییرات مهمی در کودک صورت می‌گیرد. آن‌ها دیگر به تجربه آنی خود وابسته نیستند و می‌توانند درباره چیزهایی که همان وقت در مقابلشان نیست، فکر کنند. از حدود ۲ سالگی کودکان راه‌های موثرتری برای ارائه تجربه خود پیدا می‌کنند. رشد مهارتهای زبانی و کلامی و افزایش گنجینه لغات در این دوران از اهمیت بسزایی برخوردار است، البته باید توجه داشت که مهارت جسمی و حرکتی ظریف و درشت به رشد خود ادامه می دهند. از نظر رشد شخصیتی، دوران خودمداری کودک است یعنی تصور او این است که تنها موجودِ مهمِ جهان است، در این دوران کنجکاوتر شده و پیرامون را با دقت بیشتری وارسی می کند و همچنین از دیگران الگوبرداری می کند و در این دوران حقیقتا از فعالیت‌های هنری مانند رسم، نقاشی، مدل سازی با گل، بریدن کاغذ و چسبانیدن و مانند آن لذت می‌برند. برای گذر از این دوران فعالیتها به گونه ای طراحی می گردد، تا کودک قدرت انتخاب و تصمیم گیری داشته باشد. کارگاه این بازه ی سنی شامل فعالیتهای مرتبط با حوزه های رشدی، تئاتر، داستان گویی از شاهنامه و مونته سوری می باشد.
DSC_2003

کارگاه جدا سازی مادر از کودک

  • در این بازه سنی به جداسازی کودک از مادر می پردازیم که به صورت مرحله بندی می باشد. فرایند جداسازی و طول مدت آن بستگی به ویژگی های شخصیتی کودک، میزان وابستگی بین کودک و مادر، نحوه شکل گیری دلبستگی ایمن و نوع فرزند پروری دارد. در طول فرایند جداسازی مشاوران مجموعه همراه مادر و کودک بوده تا این فرایند به بهترین شکل و بر پایه ی اصول درست انجام پذیرد. کلاس های آموزشی که کودکان در آن شرکت می کنند بر اساس سند اهداف سلاله که مبتنی بر نیازهای رشدی کودکان است طراحی گردیده. حیطه های آموزشی که فعالیتها بر اساس آن تدوین می گردنند عبارت اند از: حیطه جسمی- حرکتی،  ذهنی – شناختی، زبانی – کلامی،  عاطفی – هیجانی، اجتماعی، زیبایی شناسی، مدیریت- رهبری و اقتصاد، محیط زیست.

    کنیم و راهبردهای ارتباطی سالم برای برقراری ارتباط با کودک را با آنها تمرین کنیم.

DSC_7145
  • شماره تماس : ۲۲۲۴۴۹۰۶ – ۲۲۲۴۴۹۱۴

    آدرس : قیطریه ، خیابان روشنایی شرقی ، کوچه شهاب ، کوچه روشندان ، پلاک ۲۴